Nowa filozofia kontroli towarów

Klienci INSPECTIS mają dostęp on line do systemu, w którym na bieżąco wprowadzane są wyniki kontroli. Dane wprowadzane są przez pracowników (surveyorów) , bezpośrednio zaangażowanych w czynności rzeczoznawczo - kontrolne. Niezależnie od tego, wiele z trafiających do systemu informacji pojawia się tam w sposób automatyczny, dzięki integracji z systemami zewnętrznymi (terminali przeładunkowych, dostawców itp.). 

Stosując rozwiązanie RTE chcemy aby nasza usługa była w pełni transparentna dla naszych zleceniodawców oraz jak najpełniej wyczerpywała ich oczekiwania. Chcemy także aby na każdym etapie oni sami mogli sprawdzić co i jak dla nich robimy. Chcemy zapewnić im natychmiastowy dostęp do uzyskanych wyników. 

W dotychczasowej i wciąż powszechnie stosowanej metodzie obsługi rzeczoznawczo-kontrolnej wyniki kontroli zapisywane są na taliszetach (tally sheets) i tym podobnych drukach roboczych lub pop prostu notatnikach pracowników terenowych firmy kontrolnej. Następnie, przekazywane są one telefonicznie, faksem, pocztą elektroniczną lub osobiście do tzw. działów handlowych lub innych centrów operacyjnych i tam, w godzinach służbowych, poddawane obróbce handlowej. Dopiero tak przygotowane wyniki kontroli przekazywane są zleceniodawcy. Takie rozwiązanie powoduje opóźnienia, możliwe przekłamania, brak dostępu do informacji źródłowych, brak możliwości poznania faktycznej opinii bezpośredniego wykonawcy...

 

Stosując RTE zapewniamy:

  • Zleceniodawca (właściciel wyników kontroli) ma stały dostęp do danych źródłowych.    
  •  Informacje o towarze są stale dostępne, docierają więc do ich właściciela zawsze na czas. 
  • Zleceniodawca poznaje opinię bezpośredniego wykonawcy kontroli, a nie jego przełożonych.
  • Ryzyko pomyłek i zniekształceń jest znacznie ograniczone.

 

Stosując filozofię RTE dajemy naszym klientom dostęp do rzeczywistych danych, w czasie rzeczywistym. Równocześnie tracimy możliwości ich wcześniejszej (przed udostępnieniem) obróbki. W zamian, mamy nadzieję na dojrzałą, biorąca pod uwagę wszystkie ww. aspekty, ocenę naszej usługi.